بارگذاری

بلاگ تین

افراتین

اصلاحات سیاست هند در تقویت بخش پوشاک

پیرو مقالات قبل راجع به صنعت نساجی و تولیدی های پوشاک و این که تولیدی های پوشاک در عصر حاضر به نسبت گذشته تا چه اندازه پیشرفته تر شده اند و هم چنین این که در این راه با چه مشکلات انبوهی از قبیل فروش لباس با برندهای تقلبی و... روبه رو بوده اند اطلاعاتی را از اقسا نقاط جهان گردآوری کرده و برای شما همراهان گرامی به نمایش گذاشتیم.

در این مقاله به موضوع اصلاحات سیاست هند در تقویت بخش پوشاک پارچه خواهیم پرداخت. هند دومین صادر کننده بزرگ منسوجات و تولیدی پوشاک در جهان است که دارای یک پایگاه تولید بزرگ و پشتیبانی از مواد اولیه بالا در تولیدی های پوشاک است. صنعت نساجی و تولیدی پوشاک ها یکی از مهم ترین مشارکت کنندگان در اقتصاد کشور است.

این سهم 7 درصد از کل تولید صنعتی، 2 درصد از کل تولید ناخالص داخلی و 15 درصد از کل درآمد حاصل از صادرات را در اختیار دارد. حدود 45 میلیون نفر در این صنعت یعنی صنعت تولیدی پوشاک شاغل هستند.

وزارت منسوجات و سازمان های دولتی وابسته در سال گذشته اقدامات زیادی را برای تقویت تجارت هند در زمینه تولیدی پوشاک و ترجیحا صادرات انجام داده است.

دولت برای محصولات نساجی مانند کاپشن، کت و شلوار و فرش در بازار قیمت این محصولات را تا حدود 50 درصد افزایش داده است. این وظیفه از 10 درصد برای ارتقا صنعت تولید داخلی به 20 درصد افزایش یافته است.

جولای 2018:

در جولای سال 2018 هیئت مرکزی مالیات ها و گمرک های غیر مستقیم نرخ آگهی ها را برای موارد خاص در زمینه تولیدی پوشاک افزایش داده است. از این رو واردات پارچه های بافتنی،  لباس، شلوار، کت و شلوار، پوشاک کودک و انواع پارچه های بافتنی برای مصرف تولیدی های پوشاک گران شد. اما هنوز هم هند اجازه دسترسی عاری از وظایف حداقل به کشورهای توسعه یافته در زمینه تولیدی پوشاک مانند بنگلادش را نمی داد. وزارت نساجی و تولیدی پوشاک وظیفه حداکثر 528 دلار در هر تن را برای واردات نخ پلی استر که بیشتر هم در خودرو و صنایع دیگر استفاده می شود را وضع کرد. این وظیفه تعیین شده در محدوده 528 – 174 دلار در هر تن است. نخ پلی استر با مقاومت بالا، برای ساخت پارچه بند تایر، توری کمربند ایمنی، پارچه کمر بند نقاله و.... غیر است.

آگوست 2018:

در این زمان، دولت بار دیگر برای تحریک بیشتر صنعت نساجی و تولید پوشاک داخلی، وظیفه واردات محصولات نساجی را دو برابر کرد که این شامل 328 خط تعرفه محصولات نساجی است و این تعرفه از 10 به 20 درصد افزایش یافته است. این حرکت باعث شد تا پوشاک، پارچه، فرش و پارچه های مخصوص وارداتی گران تر شود.

اکتبر2018:

طبق اعلام اداره کل بازرگانی، نخ های رشته نایلونی از اتجادیه اروپا و ویتنام زیر مقادیر عادی به هندوستان صادر می شدند. از رو دولت ویتنام و اتحادیه اروپا واردات نخ رشته نایلونی که عمدتا برای پرده، نخ گلدوزی و... موارد دیگر را بیشتر کردند.

دولت وظیفه قطعی را روی نخ کتان(100%کتان) که در صنعت پارچه از چین استفاده می شد، تحمیل کرد. بسته به تولید کننده و صادر کننده چین، از 130 دلار در هر کیلو گرم به 4.83 دلار در هر کیلو گرم رسید.

در ادامه با موضوعات جدید همراه شما خواهیم بود.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید